Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MN1381SE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MN1381SE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MN1381SE
| Part No | MN1381SE |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | VOLT DETECT IC CMOS 2.2V TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | TO-92 |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 250 µs Typical |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel TO-92 |
| Voltage - Threshold: | 2.2V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MN138* |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active High |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply MN1381SE , send us a request quote to request MN1381SE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MN1381SE.The price and lead time for MN1381SE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MN1381SE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for MN1381SE
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
MN1381-C | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 2.0V TO-92 | RFQ >> |
![]() |
MN1381-E | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 2.2V TO-92 | RFQ >> |
![]() |
MN1381-G | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 2.4V TO-92 | RFQ >> |
![]() |
MN1381-J | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 2.6V TO-92 | RFQ >> |
![]() |
MN1381-L | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 3.0V TO-92 | RFQ >> |
![]() |
MN1381-N | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 3.4V TO-92 | RFQ >> |
![]() |
MN1381-Q | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 3.8V TO-92 | RFQ >> |
![]() |
MN1381-S | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 4.2V TO-92 | RFQ >> |
![]() |
MN1381-U | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 4.6V TO-92 | RFQ >> |
![]() |
MN13811-C | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 2.0V TO92 | RFQ >> |
![]() |
MN13811-E | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 2.2V TO92 | RFQ >> |
![]() |
MN13811-G | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 2.4V TO92 | RFQ >> |
![]() |
MN13811-L | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 3.0V TO92 | RFQ >> |
![]() |
MN13811-N | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 3.4V TO92 | RFQ >> |
![]() |
MN13811-Q | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 3.8V TO92 | RFQ >> |
![]() |
MN13811-S | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 4.2V TO92 | RFQ >> |
![]() |
MN13811-U | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 4.6V TO92 | RFQ >> |
| MN13811S-C | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 2.0V TO92 | RFQ >> | |
| MN13811SE | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 2.2V TO92 | RFQ >> | |
| MN13811SEU | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 2.2V TO-9 | RFQ >> | |
| MN13811SGU | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 2.4V TO92 | RFQ >> | |
| MN13811SL | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 3.0V TO92 | RFQ >> | |
| MN13811SLU | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 3.0V TO92 | RFQ >> | |
| MN13811SN | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 3.4V TO92 | RFQ >> | |
| MN13811SQU | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 3.8V TO92 | RFQ >> | |
| MN13811SS | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 4.2V TO92 | RFQ >> | |
| MN13811SSU | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 4.2V TO92 | RFQ >> | |
| MN13811SUX | Panasonic | VOLT DETECT IC N-CH OD 4.6V TO92 | RFQ >> | |
| MN13812-C | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 2.0V TO92 | RFQ >> | |
| MN13812-E | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 2.2V TO92 | RFQ >> | |
| MN13812-G | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 2.4V TO92 | RFQ >> | |
![]() |
MN13812-J | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 2.6V TO92 | RFQ >> |
![]() |
MN13812-L | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 3.0V TO92 | RFQ >> |
![]() |
MN13812-N | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 3.4V TO92 | RFQ >> |
| MN13812-Q | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 3.8V TO92 | RFQ >> | |
![]() |
MN13812-S | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 4.2V TO92 | RFQ >> |
![]() |
MN13812-U | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 4.6V TO92 | RFQ >> |
| MN13812SC | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 2.0V TO92 | RFQ >> | |
| MN13812SE | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 2.2V TO92 | RFQ >> | |
| MN13812SG | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 2.4V TO92 | RFQ >> | |
| MN13812SGU | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 2.4V TO-9 | RFQ >> | |
| MN13812SJ | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 2.6V TO92 | RFQ >> | |
| MN13812SJU | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 2.6V TO-9 | RFQ >> | |
| MN13812SL | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 3.0V TO92 | RFQ >> | |
| MN13812SN | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 3.4V TO92 | RFQ >> | |
| MN13812SQ | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 3.8V TO92 | RFQ >> | |
| MN13812SS | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS IV 4.2V TO92 | RFQ >> | |
| MN1381SC | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 2.0V TO-92 | RFQ >> | |
| MN1381SCU | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 2.0V TO-92 | RFQ >> | |
| MN1381SE | Panasonic | VOLT DETECT IC CMOS 2.2V TO-92 | RFQ >> |






