Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STLUX383ATR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STLUX383ATR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
STLUX383ATR
| Part No | STLUX383ATR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC DIGITAL CTLR PWM 38TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Lighting |
|---|---|
| Package / Case: | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 38-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Lighting PMIC 38-TSSOP |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Supply: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
Introduce
We can supply STLUX383ATR , send us a request quote to request STLUX383ATR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STLUX383ATR.The price and lead time for STLUX383ATR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part STLUX383ATR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






