Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STLUX285ATR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STLUX285ATR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
STLUX285ATR
| Part No | STLUX285ATR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC DIGITAL CTLR PWM 28TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Lighting |
|---|---|
| Package / Case: | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 28-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Lighting PMIC 28-TSSOP |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Supply: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
Introduce
We can supply STLUX285ATR , send us a request quote to request STLUX285ATR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STLUX285ATR.The price and lead time for STLUX285ATR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part STLUX285ATR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





