Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PT7M7811STAEX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PT7M7811STAEX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PT7M7811STAEX
| Part No | PT7M7811STAEX |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | IC SUPERVSOR 2.93V SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 140 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 |
| Voltage - Threshold: | 2.93V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Series: | - |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply PT7M7811STAEX , send us a request quote to request PT7M7811STAEX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PT7M7811STAEX.The price and lead time for PT7M7811STAEX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PT7M7811STAEX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






