Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PT7M6125CLTA3EX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PT7M6125CLTA3EX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PT7M6125CLTA3EX
| Part No | PT7M6125CLTA3EX |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | IC SUPERVISOR 2.4V SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 200 µs Maximum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 |
| Voltage - Threshold: | 2.4V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Series: | - |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply PT7M6125CLTA3EX , send us a request quote to request PT7M6125CLTA3EX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PT7M6125CLTA3EX.The price and lead time for PT7M6125CLTA3EX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PT7M6125CLTA3EX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






