Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PT7M1818-5TEX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PT7M1818-5TEX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PT7M1818-5TEX
| Part No | PT7M1818-5TEX |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | IC SUPERVISOR 3.0V SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 140 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Bidirectional 1 Channel SOT-23-3 |
| Voltage - Threshold: | 3V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Bidirectional |
| Series: | - |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply PT7M1818-5TEX , send us a request quote to request PT7M1818-5TEX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PT7M1818-5TEX.The price and lead time for PT7M1818-5TEX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PT7M1818-5TEX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






