Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MIXA60WB1200TEH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MIXA60WB1200TEH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MIXA60WB1200TEH
| Part No | MIXA60WB1200TEH |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS Corporation |
| Description | IGBT MODULE 1200V 60A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | E3 |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Input: | Three Phase Bridge Rectifier |
| Supplier Device Package: | E3 |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 85A |
| Configuration: | Three Phase Inverter with Brake |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| IGBT Type: | PT |
| Detailed Description: | IGBT Module PT Three Phase Inverter with Brake 1200V 85A 290W Chassis Mount E3 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 1200V |
| Power - Max: | 290W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 32 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| NTC Thermistor: | Yes |
| Series: | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: | 2.1V @ 15V, 55A |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 500µA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
Introduce
We can supply MIXA60WB1200TEH , send us a request quote to request MIXA60WB1200TEH pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MIXA60WB1200TEH.The price and lead time for MIXA60WB1200TEH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MIXA60WB1200TEH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





