Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MIXA100PF1200TMH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MIXA100PF1200TMH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MIXA100PF1200TMH
| Part No | MIXA100PF1200TMH |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS Corporation |
| Description | MOD IGBT LEG DIODE NTC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | MiniPack2 |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Input: | Standard |
| Supplier Device Package: | MiniPack2 |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 155A |
| Configuration: | Half Bridge |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| IGBT Type: | - |
| Detailed Description: | IGBT Module Half Bridge 1200V 155A 500W Chassis Mount MiniPack2 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 1200V |
| Power - Max: | 500W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| NTC Thermistor: | Yes |
| Series: | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: | 2.1V @ 15V, 100A |
| Other Names: | 511931 |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 300µA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply MIXA100PF1200TMH , send us a request quote to request MIXA100PF1200TMH pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MIXA100PF1200TMH.The price and lead time for MIXA100PF1200TMH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MIXA100PF1200TMH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





