Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 732997 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 732997 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
732997
| Part No | 732997 |
|---|---|
| Manufacturer | Henkel/Loctite |
| Description | 97SC HYDROX3C 0.81MM 0.5KG.032" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Diameter: | 0.032" (0.81mm) |
|---|---|
| Storage/Refrigeration Temperature: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Lead Free Water Soluble Wire Solder Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5) 20 AWG, 21 SWG Spool, 1 lb (454 g) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Shipping Info: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Hydro-X |
| Flux Type: | Water Soluble |
| Type: | Wire Solder |
| Form: | Spool, 1 lb (454 g) |
| Wire Gauge: | 20 AWG, 21 SWG |
| Shelf Life: | Not Applicable |
| Process: | Lead Free |
| Melting Point: | 423°F (217°C) |
| Composition: | Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5) |
| Shelf Life Start: | - |
Introduce
We can supply 732997 , send us a request quote to request 732997 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 732997.The price and lead time for 732997 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 732997.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






