Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLVH431ACDBZR,215 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLVH431ACDBZR,215 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TLVH431ACDBZR,215
| Part No | TLVH431ACDBZR,215 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max): | 18V |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | TO-236AB (SOT23) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC 18V ±1% 70mA TO-236AB (SOT23) |
| Current - Cathode: | 80µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.24V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Base Part Number: | TLVH431 |
| Current - Supply: | - |
| Other Names: | 935293025215 TLVH431ACDBZR215 |
| Current - Output: | 70mA |
| Voltage - Input: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Output Type: | Adjustable |
Introduce
We can supply TLVH431ACDBZR,215 , send us a request quote to request TLVH431ACDBZR,215 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLVH431ACDBZR,215.The price and lead time for TLVH431ACDBZR,215 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TLVH431ACDBZR,215.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for TLVH431ACDBZR,215
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| TLVH4200 | Electro-Films (EFI) / Vishay | LED RED CLEAR 3MM T/H | RFQ >> | |
| TLVH4201 | Vishay / Semiconductor - Opto Division | LED RED CLEAR 3MM T/H | RFQ >> | |
| TLVH42N2Q2 | Vishay / Semiconductor - Opto Division | LED RED CLEAR 3MM T/H | RFQ >> | |
![]() |
TLVH431ACDBVR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDBVRE4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDBVRG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDBVT | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDBVTE4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDBVTG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDBZR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
| TLVH431ACDBZR,215 | NXP Semiconductors / Freescale | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> | |
![]() |
TLVH431ACDBZRG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDBZT | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDCKR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SC70 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDCKRE4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SC70 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDCKT | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SC70 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACDCKTG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SC70 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACLP | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACLPR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431ACPK | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AICT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ SOT323-6L | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIDBVR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIDBVRE4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIDBVT | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIDBVTG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIDBZR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
| TLVH431AIDBZR,215 | NXP Semiconductors / Freescale | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> | |
![]() |
TLVH431AIDBZRG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIDBZT | Texas Instruments | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIDBZTG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIDCKR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SC70 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIDCKT | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SC70 | RFQ >> |
| TLVH431AIL3T | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> | |
| TLVH431AIL5T | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> | |
![]() |
TLVH431AILP | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AILPR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIPK | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AIPKG3 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 | RFQ >> |
| TLVH431AMQDBZR,215 | NXP Semiconductors / Freescale | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> | |
![]() |
TLVH431AQDBVR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
| TLVH431AQDBVR,115 | NXP Semiconductors / Freescale | IC VREF SHUNT ADJ SC74A | RFQ >> | |
| TLVH431AQDBVR,125 | NXP Semiconductors / Freescale | IC VREF SHUNT ADJ 5TSOP | RFQ >> | |
![]() |
TLVH431AQDBVRQ1 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AQDBVT | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AQDBZR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
| TLVH431AQDBZR,215 | NXP Semiconductors / Freescale | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> | |
![]() |
TLVH431AQDBZRG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AQDBZT | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AQDBZTG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 | RFQ >> |
![]() |
TLVH431AQDCKR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ SC70 | RFQ >> |








