Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TL1431IZ-AP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TL1431IZ-AP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TL1431IZ-AP
| Part No | TL1431IZ-AP |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.4% |
|---|---|
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Package / Case: | TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Voltage - Output (Max): | 36V |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC 36V ±0.4% 100mA TO-92-3 |
| Current - Cathode: | 1mA |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 38 Weeks |
| Temperature Coefficient: | 100ppm/°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Base Part Number: | TL1431 |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | 100mA |
| Voltage - Input: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Output Type: | Adjustable |
Introduce
We can supply TL1431IZ-AP , send us a request quote to request TL1431IZ-AP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TL1431IZ-AP.The price and lead time for TL1431IZ-AP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TL1431IZ-AP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for TL1431IZ-AP
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
TL1405800000G | Anytek (Amphenol Anytek) | 500 TB WIR PRO 90D SOL | RFQ >> |
![]() |
TL1431ACCT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ SOT323-6 | RFQ >> |
| TL1431ACD | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ 8SO | RFQ >> | |
| TL1431ACDT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ 8SO | RFQ >> | |
| TL1431ACL3T | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ SOT23 | RFQ >> | |
| TL1431ACL5T | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> | |
![]() |
TL1431ACZ | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431ACZ-AP | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431ACZT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
| TL1431AID | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ 8SO | RFQ >> | |
| TL1431AIDT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ 8SO | RFQ >> | |
| TL1431AIYDT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ 8-SO | RFQ >> | |
![]() |
TL1431AIZ | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431AIZ-AP | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431AIZT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431CCT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ SOT323-6 | RFQ >> |
| TL1431CD | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ 8SO | RFQ >> | |
![]() |
TL1431CD | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431CDE4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431CDG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431CDR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431CDRE4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431CDRG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
| TL1431CDT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ 8SO | RFQ >> | |
| TL1431CL3T | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ SOT23 | RFQ >> | |
| TL1431CL5T | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 | RFQ >> | |
![]() |
TL1431CLP | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431CLPE3 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431CLPME3 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431CLPR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431CLPRE3 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431CPW | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
TL1431CPWR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
TL1431CPWRG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8TSSOP | RFQ >> |
![]() |
TL1431CZ | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
| TL1431CZ-AP | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> | |
![]() |
TL1431CZT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
| TL1431ID | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ 8SO | RFQ >> | |
| TL1431IDT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ 8SO | RFQ >> | |
| TL1431IYDT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ 8SO | RFQ >> | |
![]() |
TL1431IZ | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431IZ-AP | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431IZT | STMicroelectronics | IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 | RFQ >> |
![]() |
TL1431MDREP | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431MDREPG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431QD | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431QDG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431QDR | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431QDREP | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
TL1431QDRG4 | N/A | IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC | RFQ >> |







