Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SUCW30515BP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SUCW30515BP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SUCW30515BP
| Part No | SUCW30515BP |
|---|---|
| Manufacturer | Cosel |
| Description | DC DC CONVERTER +/-15V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial) |
|---|---|
| Package / Case: | 7-SMD Module, Gull Wing |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | - |
| Current - Output (Max): | 100mA, 100mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 100mA, 100mA 4.5V - 9V Input |
| Voltage - Isolation: | 500V |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Efficiency: | 74% |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Size / Dimension: | 0.98" L x 0.61" W x 0.28" H (25.0mm x 15.5mm x 7.0mm) |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Series: | SUCW |
| Voltage - Output 4: | - |
| Power (Watts): | 3W |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max): | 9V |
| Number of Outputs: | 2 |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
Introduce
We can supply SUCW30515BP , send us a request quote to request SUCW30515BP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SUCW30515BP.The price and lead time for SUCW30515BP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SUCW30515BP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for SUCW30515BP
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| SUCW100512B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW100512BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW100512BP-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW100512C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW100512C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW100515BP-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW100515C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW100515C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW101212BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW101212BP-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW101215B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW101215C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW101215C-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW102412BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW102412BP-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW102412C-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW102415B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW102415B-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW102415C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW104812BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW104812C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW104812C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW104815B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW104815BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R50512C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW1R50515B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R50515BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R50515C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R51212B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R51212BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R51212C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW1R51212C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R51215B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R51215C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R51215C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R52412BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R52412C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R52415B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R52415BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R52415C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R54812B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R54812C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW1R54812C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R54815B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW30512B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW30512BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW30512C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW30512C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW30515BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW30515C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> |





