Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SUCW101215C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SUCW101215C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SUCW101215C
| Part No | SUCW101215C |
|---|---|
| Manufacturer | Cosel |
| Description | DC DC CONVERTER +/-15V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial) |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Isolation: | 500V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Features: | Remote On/Off, OCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Package / Case: | 7-DIP Module |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | - |
| Current - Output (Max): | 350mA, 350mA |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 350mA, 350mA 9V - 18V Input |
| Efficiency: | 86% |
| Size / Dimension: | 1.58" L x 0.85" W x 0.28" H (40.2mm x 21.5mm x 7.0mm) |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Series: | SUCW |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Isolated Module |
| Other Names: | 1776-1630 |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Number of Outputs: | 2 |
Introduce
We can supply SUCW101215C , send us a request quote to request SUCW101215C pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SUCW101215C.The price and lead time for SUCW101215C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SUCW101215C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for SUCW101215C
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| SUCW100512B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW100512BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW100512BP-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW100512C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW100512C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW100515BP-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW100515C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW100515C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW101212BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW101212BP-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW101215B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW101215C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW101215C-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW102412BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW102412BP-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW102412C-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW102415B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW102415B-G | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW102415C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW104812BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW104812C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW104812C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW104815B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW104815BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R50512C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW1R50515B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R50515BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R50515C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R51212B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R51212BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R51212C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW1R51212C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R51215B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R51215C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R51215C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R52412BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R52412C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R52415B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R52415BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R52415C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW1R54812B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R54812C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW1R54812C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW1R54815B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW30512B | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW30512BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW30512C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V | RFQ >> | |
| SUCW30512C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-12V 24V | RFQ >> | |
| SUCW30515BP | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> | |
| SUCW30515C-C | Cosel | DC DC CONVERTER +/-15V | RFQ >> |





