Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG6521SZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG6521SZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SG6521SZ
| Part No | SG6521SZ |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC SUPERVISOR PC PS 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 16-SOP |
| Number of Voltages Monitored: | 4 |
| Reset Timeout: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 4 Channel 16-SOP |
| Voltage - Threshold: | 3.3V, 5V, 12V, 12V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | SG6521 |
| Type: | Multi-Voltage Supervisor |
| Other Names: | SG6521SZCT |
| Reset: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply SG6521SZ , send us a request quote to request SG6521SZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG6521SZ.The price and lead time for SG6521SZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SG6521SZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





