Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SG6520SZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SG6520SZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SG6520SZ
| Part No | SG6520SZ |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC SUPERVISOR PC PWR SUPP 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 16-SOP |
| Number of Voltages Monitored: | 4 |
| Reset Timeout: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 4 Channel 16-SOP |
| Voltage - Threshold: | 3.3V, 5V, 12V, 12V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | SG6520 |
| Type: | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply SG6520SZ , send us a request quote to request SG6520SZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SG6520SZ.The price and lead time for SG6520SZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SG6520SZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





