Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RT9535AGQW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RT9535AGQW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RT9535AGQW
| Part No | RT9535AGQW |
|---|---|
| Manufacturer | Richtek |
| Description | IC BATTERY CHARGER 16WQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-WQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 28V |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 16-WQFN (4x4) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Charger IC Multi-Chemistry 16-WQFN (4x4) |
| Battery Chemistry: | Multi-Chemistry |
| Programmable Features: | - |
| Interface: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Battery Pack Voltage: | 22V (Max) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Number of Cells: | - |
| Other Names: | 1028-1360-1 |
| Current - Charging: | Constant - Programmable |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Fault Protection: | Over Voltage |
| Charge Current - Max: | - |
Introduce
We can supply RT9535AGQW , send us a request quote to request RT9535AGQW pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RT9535AGQW.The price and lead time for RT9535AGQW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RT9535AGQW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






