Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Q18138PCECC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Q18138PCECC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Q18138PCECC
| Part No | Q18138PCECC |
|---|---|
| Manufacturer | Hoffmann |
| Description | BOX PLSTC GRY/CLR 6.89"LX4.92"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 2.953" (75.00mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, Polycarbonate Gray, Clear Cover/Door Cover Included 6.890" L x 4.921" W (175.00mm x 125.00mm) X 2.953" (75.00mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 0.9 lb (408.23g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP67, NEMA 4,4X,6,12,13, UL-508A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 6.890" L x 4.921" W (175.00mm x 125.00mm) |
| Color: | Gray, Clear Cover/Door |
| Series: | - |
| Thickness: | 0.118" (3.00mm) |
| Other Names: | 1441-1622 |
| Material: | Plastic, Polycarbonate |
| Design: | Cover Included |
| Features: | Card Guides, PCB Supports, Sealing Gasket |
| Area (L x W): | 33.9 in² (219 cm²) |
Introduce
We can supply Q18138PCECC , send us a request quote to request Q18138PCECC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Q18138PCECC.The price and lead time for Q18138PCECC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part Q18138PCECC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





