Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Q18138PCE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Q18138PCE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Q18138PCE
| Part No | Q18138PCE |
|---|---|
| Manufacturer | Hoffmann |
| Description | BOX PLASTIC GRAY 6.89"L X 4.92"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 2.953" (75.00mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, Polycarbonate Gray Cover Included 6.890" L x 4.921" W (175.00mm x 125.00mm) X 2.953" (75.00mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 1 lb (453.59g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP67, NEMA 4,4X,6,12,13, UL-508A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 6.890" L x 4.921" W (175.00mm x 125.00mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | - |
| Thickness: | 0.118" (3.00mm) |
| Other Names: | 14119 1441-1550 |
| Material: | Plastic, Polycarbonate |
| Design: | Cover Included |
| Features: | Card Guides, PCB Supports, Sealing Gasket |
| Area (L x W): | 33.9 in² (219 cm²) |
Introduce
We can supply Q18138PCE , send us a request quote to request Q18138PCE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Q18138PCE.The price and lead time for Q18138PCE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part Q18138PCE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





