Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PJW363614L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PJW363614L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PJW363614L
| Part No | PJW363614L |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | BOX FIBERGLASS GRY 36.25"X36.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 16.000" (406.40mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box with Mounting Flange |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box with Mounting Flange Fiberglass/Polyester Gray Hinged Door, Lid 36.250" L x 36.250" W (920.75mm x 920.75mm) X 16.000" (406.40mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 77 lbs (34.9kg) |
| Shipping Info: | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Ratings: | IP66, NEMA 1,2,3,4,4X,12,13, UL-508 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 36.250" L x 36.250" W (920.75mm x 920.75mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | PJW |
| Thickness: | - |
| Material: | Fiberglass/Polyester |
| Design: | Hinged Door, Lid |
| Features: | Stainless Steel Hinges, Twist Latch |
| Area (L x W): | 1314 in² (8477 cm²) |
Introduce
We can supply PJW363614L , send us a request quote to request PJW363614L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PJW363614L.The price and lead time for PJW363614L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PJW363614L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





