Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PJW363014L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PJW363014L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PJW363014L
| Part No | PJW363014L |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | BOX FIBERGLASS GRY 36.25"X30.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 16.000" (406.40mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box with Mounting Flange |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box with Mounting Flange Fiberglass/Polyester Gray Hinged Door, Lid 36.250" L x 30.250" W (920.75mm x 768.35mm) X 16.000" (406.40mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 64 lbs (29kg) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP66, NEMA 1,2,3,4,4X,12,13, UL-508 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 36.250" L x 30.250" W (920.75mm x 768.35mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | PJW |
| Thickness: | - |
| Material: | Fiberglass/Polyester |
| Design: | Hinged Door, Lid |
| Features: | Stainless Steel Hinges, Twist Latch |
| Area (L x W): | 1097 in² (7077 cm²) |
Introduce
We can supply PJW363014L , send us a request quote to request PJW363014L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PJW363014L.The price and lead time for PJW363014L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PJW363014L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





