Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJG1522KB2-TE1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJG1522KB2-TE1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NJG1522KB2-TE1
| Part No | NJG1522KB2-TE1 |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC MMIC SWITCH SPDT FLP6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Isolation: | 27dB |
|---|---|
| Package / Case: | 6-SMD, Flat Leads |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| P1dB: | 24dBm |
| Supplier Device Package: | 6-FLP-B2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Insertion Loss: | 0.5dB |
| Detailed Description: | RF Switch IC GSM SPDT 3GHz 50 Ohm 6-FLP-B2 |
| Voltage - Supply: | - |
| Topology: | Absorptive |
| Frequency Range: | 50MHz ~ 3GHz |
| IIP3: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Test Frequency: | 2GHz |
| Series: | - |
| Other Names: | NJG1522KB2-TE1CT NJG1522KB2TE1 |
| RF Type: | GSM |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Circuit: | SPDT |
Introduce
We can supply NJG1522KB2-TE1 , send us a request quote to request NJG1522KB2-TE1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJG1522KB2-TE1.The price and lead time for NJG1522KB2-TE1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NJG1522KB2-TE1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





