Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJG1105F-TE1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJG1105F-TE1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NJG1105F-TE1
| Part No | NJG1105F-TE1 |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC AMP CEL 1.8/1.9/2.1GHZ 6MTP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | MTP6 |
|---|---|
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| P1dB: | 1dBm ~ 5dBm |
| Supplier Device Package: | 6-MTP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC Cellular, W-CDMA, CDMA, GSM, UMTS 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz 6-MTP |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Gain: | 17dB ~ 21dB |
| Frequency: | 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Test Frequency: | 1.86GHz |
| Series: | - |
| Noise Figure: | 1.7dB ~ 2dB |
| Current - Supply: | 7mA ~ 8.5mA |
| Other Names: | NJG1105F-TE1CT NJG1105FTE1 |
| RF Type: | Cellular, W-CDMA, CDMA, GSM, UMTS |
Introduce
We can supply NJG1105F-TE1 , send us a request quote to request NJG1105F-TE1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJG1105F-TE1.The price and lead time for NJG1105F-TE1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NJG1105F-TE1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






