Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MSL3164BT-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MSL3164BT-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MSL3164BT-R
| Part No | MSL3164BT-R |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC LED DRVR LIN DIM 100MA 40TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
|---|---|
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | MSL3164BT-R |
| Ripple Current - Low Frequency: | Backlight |
| Motor Type - Stepper: | PWM |
| Mating Length/Depth: | Yes |
| Sensing Method: | 5.5V |
| Frequency: | 20MHz |
| Dimming: | 4.75V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Channels per IC: | 100mA |
| Series: | Adaptive SourcePower™ |
| Type: | Linear |
| Other Names: | 1611-MSL3164BT-RDKR |
| Description: | IC LED DRVR LIN DIM 100MA 40TQFN |
| Current - Output: | - |
| Voltage - Start Up: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration: | 16 |
| Expanded Description: | LED Driver IC 16 Output Linear PWM Dimming 100mA |
Introduce
We can supply MSL3164BT-R , send us a request quote to request MSL3164BT-R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MSL3164BT-R.The price and lead time for MSL3164BT-R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MSL3164BT-R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






