Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILD252 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILD252 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ILD252
| Part No | ILD252 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay / Semiconductor - Opto Division |
| Description | OPTOISO 5.3KV 2CH TRANS 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Voltage - Output (Max): | 30V |
| Packaging: | Tube |
| Number of Channels: | 2 |
| Current - Output / Channel: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Optoisolator Transistor Output 5300Vrms 2 Channel |
| Vce Saturation (Max): | 400mV |
| Voltage - Isolation: | 5300Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Current Transfer Ratio (Max): | - |
| Input Type: | AC, DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 751-1316-5 ILD252GI ILD252GI-ND |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.2V |
| Output Type: | Transistor |
| Current Transfer Ratio (Min): | 100% @ 10mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 60mA |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
Introduce
We can supply ILD252 , send us a request quote to request ILD252 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILD252.The price and lead time for ILD252 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ILD252.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






