Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILD2035E6327HTSA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILD2035E6327HTSA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ILD2035E6327HTSA1
| Part No | ILD2035E6327HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC LED DRVR RGLTR 350MA SC74-3D |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Lighting |
|---|---|
| Package / Case: | SC-74, SOT-457 |
| Voltage - Supply (Max): | 22V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel: | 350mA |
| Supplier Device Package: | SC-74-3D |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Step-Down (Buck) 350mA SC-74-3D |
| Topology: | Step-Down (Buck) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Frequency: | 120kHz |
| Dimming: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | ILD2035 |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Type: | DC DC Regulator |
| Other Names: | ILD 2035 E6327 ILD 2035 E6327-ND ILD2035 E6327 ILD2035E6327HTSA1TR SP000929218 |
| Voltage - Supply (Min): | 8V |
| Voltage - Output: | - |
| Number of Outputs: | 1 |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply ILD2035E6327HTSA1 , send us a request quote to request ILD2035E6327HTSA1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILD2035E6327HTSA1.The price and lead time for ILD2035E6327HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ILD2035E6327HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






