Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FG0H223ZF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FG0H223ZF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FG0H223ZF
| Part No | FG0H223ZF |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | CAP 22MF -20% +80% 5.5V THRUHOLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200 Ohm @ 1kHz |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 22mF (EDLC) Supercapacitor 5.5V Radial, Can 200 Ohm @ 1kHz |
| Termination: | PC Pins |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Voltage - Rated: | 5.5V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Size / Dimension: | 0.433" Dia (11.00mm) |
| Series: | FG |
| Other Names: | 399-18542 USCFG00H223Z00 |
| Capacitance: | 22mF |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply FG0H223ZF , send us a request quote to request FG0H223ZF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FG0H223ZF.The price and lead time for FG0H223ZF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FG0H223ZF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





