Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0600-00061 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0600-00061 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0600-00061
| Part No | 0600-00061 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies |
| Description | RF ANT 13.56MHZ COILED IND PCB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Applications: | - |
| Mounting Type: | - |
| Return Loss: | - |
| Frequency Group: | - |
| Detailed Description: | 13.56MHz Coiled Inductor RF Antenna PCB |
| Termination: | PCB |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Gain: | - |
| Frequency Range: | - |
| Antenna Type: | Coiled Inductor |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Height (Max): | 2.320" (58.93mm) |
| Other Names: | 994-1266 |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 13.56MHz |
Introduce
We can supply 0600-00061 , send us a request quote to request 0600-00061 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0600-00061.The price and lead time for 0600-00061 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0600-00061.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










