Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0600-00056 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0600-00056 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0600-00056
| Part No | 0600-00056 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies |
| Description | RF ANT 2.4GHZ PCB TRACE IPEX ADH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 2 |
|---|---|
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Adhesive |
| Packaging: | Bulk |
| Return Loss: | -10dB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Detailed Description: | 2.4GHz PCB Trace RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz 2.2dBi Connector, IPEX Adhesive |
| Termination: | Connector, IPEX |
| Power - Max: | 1W |
| Number of Bands: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Gain: | 2.2dBi |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Antenna Type: | PCB Trace |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Height (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 2.4GHz |
Introduce
We can supply 0600-00056 , send us a request quote to request 0600-00056 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0600-00056.The price and lead time for 0600-00056 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0600-00056.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










