Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZABG4002JA16TC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZABG4002JA16TC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ZABG4002JA16TC
| Part No | ZABG4002JA16TC |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | IC GENERATOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Bias Controller |
|---|---|
| Package / Case: | 16-UFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bias Controller PMIC 16-QFN (3x3) |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 8 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 40 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Supply: | 42mA |
| Other Names: | ZABG4002JA16TCDICT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply ZABG4002JA16TC , send us a request quote to request ZABG4002JA16TC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZABG4002JA16TC.The price and lead time for ZABG4002JA16TC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ZABG4002JA16TC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






