Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy X5169PZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy X5169PZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
X5169PZ
| Part No | X5169PZ |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-PDIP |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 100 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-PDIP |
| Voltage - Threshold: | 4.38V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | X5169 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active High |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply X5169PZ , send us a request quote to request X5169PZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number X5169PZ.The price and lead time for X5169PZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part X5169PZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for X5169PZ
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| X5163P | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8DIP | RFQ >> | |
| X5163P-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163P-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163P-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163PI | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163PI-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163PI-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163PI-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163PIZ | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PIZ-2.7 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PIZ-2.7A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PIZ-4.5A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PZ | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PZ-2.7 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PZ-2.7A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PZ-4.5A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
![]() |
X5163S8 | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8-2.7 | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8-2.7AT1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8-2.7T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8I | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8I-2.7 | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8I-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8I-2.7T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8I-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IT1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZ | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZ-2.7 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZ-2.7A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZ-2.7T1 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZ-4.5A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZT1 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8T2 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z-2.7 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z-2.7A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z-2.7AT1 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z-2.7T1 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z-4.5A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8ZT1 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
| X5163V14 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14-2.7T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14I | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14I-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> |






