Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy X5163V14 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy X5163V14 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
X5163V14
| Part No | X5163V14 |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 100 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 14-TSSOP |
| Voltage - Threshold: | 4.38V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | X5163 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply X5163V14 , send us a request quote to request X5163V14 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number X5163V14.The price and lead time for X5163V14 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part X5163V14.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for X5163V14
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| X5163P | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8DIP | RFQ >> | |
| X5163P-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163P-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163P-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163PI | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163PI-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163PI-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163PI-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5163PIZ | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PIZ-2.7 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PIZ-2.7A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PIZ-4.5A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PZ | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PZ-2.7 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PZ-2.7A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
| X5163PZ-4.5A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8DIP | RFQ >> | |
![]() |
X5163S8 | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8-2.7 | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8-2.7AT1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8-2.7T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8I | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8I-2.7 | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8I-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8I-2.7T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8I-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IT1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZ | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZ-2.7 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZ-2.7A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZ-2.7T1 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZ-4.5A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8IZT1 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8T2 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z-2.7 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z-2.7A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z-2.7AT1 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z-2.7T1 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8Z-4.5A | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5163S8ZT1 | Intersil | IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC | RFQ >> |
| X5163V14 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14-2.7T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14I | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> | |
| X5163V14I-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP | RFQ >> |






