Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy X5043PIZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy X5043PIZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
X5043PIZ
| Part No | X5043PIZ |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-PDIP |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 100 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-PDIP |
| Voltage - Threshold: | 4.38V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | X5043 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply X5043PIZ , send us a request quote to request X5043PIZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number X5043PIZ.The price and lead time for X5043PIZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part X5043PIZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for X5043PIZ
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| X5043M8 | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8-2.7 | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8-2.7A | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8-2.7AT1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8-4.5A | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8I | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8I-2.7 | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8I-2.7A | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8I-2.7AT1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8I-2.7T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8I-2.7T2 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8I-4.5A | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8IZ | Intersil | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8IZ-2.7 | Intersil | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8IZ-2.7A | Intersil | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8IZ-2.7AT1 | Intersil | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8IZ-2.7T1 | Intersil | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8IZ-4.5A | Intersil | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8Z | Intersil | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8Z-2.7 | Intersil | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8Z-2.7A | Intersil | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043M8Z-4.5A | Intersil | IC CPU SUPERV 4K EEPROM 8-MSOP | RFQ >> | |
| X5043P-2.7 | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8DIP | RFQ >> | |
| X5043P-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043P-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043PI | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8DIP | RFQ >> | |
| X5043PI-2.7 | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8DIP | RFQ >> | |
| X5043PI-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043PI-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043PIZ | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043PIZ-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043PIZ-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043PIZ-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043PZ | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043PZ-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043PZ-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X5043PZ-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP | RFQ >> | |
![]() |
X5043S8 | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8-2.7 | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8-2.7A | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8-2.7AT1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8-2.7T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8-2.7T2 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8-4.5A | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8I | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8I-2.7 | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8I-2.7A | Intersil | IC CPU SUPRV 4K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8I-2.7AT1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8I-2.7T1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X5043S8I-2.7T2 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-SOIC | RFQ >> |






