Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy X5001S8Z with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy X5001S8Z with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
X5001S8Z
| Part No | X5001S8Z |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC SUPERVISOR CPU 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 100 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SO |
| Voltage - Threshold: | 4.38V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | X5001 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply X5001S8Z , send us a request quote to request X5001S8Z pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number X5001S8Z.The price and lead time for X5001S8Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part X5001S8Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





