Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy X4165P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy X4165P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
X4165P
| Part No | X4165P |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | - |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 100 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel |
| Voltage - Threshold: | 4.38V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | X4165 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active High |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply X4165P , send us a request quote to request X4165P pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number X4165P.The price and lead time for X4165P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part X4165P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for X4165P
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| X4163P | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163P-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163P-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163P-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PI | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PI-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PI-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PI-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PIZ | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PIZ-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PIZ-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PIZ-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PZ | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PZ-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PZ-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4163PZ-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
![]() |
X4163S8 | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X4163S8-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X4163S8-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X4163S8-2.7AT1 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X4163S8-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X4163S8I | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST LO 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
X4163S8I-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X4163S8I-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X4163S8I-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X4163V8 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X4163V8-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X4163V8-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X4163V8-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X4163V8I | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X4163V8I-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X4163V8I-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X4163V8I-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP | RFQ >> |
| X4165P | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165P-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165P-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165P-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PI | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PI-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PI-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PI-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PIZ | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PIZ-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PIZ-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PIZ-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PZ | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PZ-2.7 | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PZ-2.7A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
| X4165PZ-4.5A | Intersil | IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP | RFQ >> | |
![]() |
X4165S8 | Intersil | IC CPU SUPRV 16K EE RST HI 8SOIC | RFQ >> |






