Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy X40011S8-A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy X40011S8-A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
X40011S8-A
| Part No | X40011S8-A |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored: | 2 |
| Reset Timeout: | Adjustable/Selectable |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel 8-SOIC |
| Voltage - Threshold: | 2.9V, 4.6V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | - |
| Base Part Number: | X40011 |
| Type: | Multi-Voltage Supervisor |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply X40011S8-A , send us a request quote to request X40011S8-A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number X40011S8-A.The price and lead time for X40011S8-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part X40011S8-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for X40011S8-A
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
X40010S8-A | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8-B | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8-C | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010S8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40010V8-A | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8-B | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8-C | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40010V8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011S8-A | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8-B | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8-C | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011S8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40011V8-A | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8-B | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8-C | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8-T1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8I-A | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8I-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8I-B | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8I-BT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8I-C | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40011V8I-CT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP | RFQ >> |
![]() |
X40014S8-AT1 | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
X40014S8-B | Intersil | IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC | RFQ >> |





