Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W83310DG-A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy W83310DG-A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
W83310DG-A
| Part No | W83310DG-A |
|---|---|
| Manufacturer | Nuvoton Technology Corporation America |
| Description | IC REG BUS TERM 2A 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Converter, Intel Springdale GMCH, MCH-VTT |
|---|---|
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Converter, Intel Springdale GMCH, MCH-VTT Voltage Regulator IC 1 Output |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Voltage - Input: | 1.62 V ~ 3.63 V |
| Voltage - Output: | - |
| Number of Outputs: | 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply W83310DG-A , send us a request quote to request W83310DG-A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number W83310DG-A.The price and lead time for W83310DG-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part W83310DG-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





