Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W2E200-CI38-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy W2E200-CI38-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
W2E200-CI38-01
| Part No | W2E200-CI38-01 |
|---|---|
| Manufacturer | ebm-papst Inc. |
| Description | FAN AXIAL 280X80MM 230VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | 0.603 in H2O (150.2 Pa) |
|---|---|
| Material - Blade: | Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Range: | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Voltage - Rated: | 230VAC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | 78.0W |
| Ingress Protection: | IP44 |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP) |
| Air Flow: | - |
| Operating Temperature: | 65°C |
| Current Rating: | 0.340A |
| Noise: | - |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Bearing Type: | Ball |
| Weight: | 5.2 lbs (2.4kg) |
| RPM: | 2900 RPM |
| Material - Frame: | - |
| Size / Dimension: | Round - 280mm Dia |
| Series: | S |
| Width: | 80.00mm |
| Other Names: | 381-3183 Q2112901 W2E200-CI38-01-ND |
| Approvals: | CCC, CE |
Introduce
We can supply W2E200-CI38-01 , send us a request quote to request W2E200-CI38-01 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number W2E200-CI38-01.The price and lead time for W2E200-CI38-01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part W2E200-CI38-01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






