Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V-1024 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy V-1024 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
V-1024
| Part No | V-1024 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 1.810" (45.97mm) |
|---|---|
| Length: | 1.420" (36.07mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Screw Size: | #6 (M3.5) |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Opening Size: | 1.500" (38.10mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Material Thickness: | - |
| Features: | Flame Retardant |
| Mounting Type: | Fastener |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Cable Clip, U-Type Black Fastener 1.500" (38.10mm) |
| Adhesive: | - |
| Type Attributes: | - |
| Panel Hole Size: | 0.156" (3.96mm) |
| Color: | Black |
| Series: | - |
| Width: | 1.750" (44.45mm) |
| Type: | Clip, U-Type |
| Other Names: | 31015013 RPC1879 V-1024-ND |
| Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply V-1024 , send us a request quote to request V-1024 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number V-1024.The price and lead time for V-1024 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part V-1024.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for V-1024
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| V-10-1A4 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-1A4-T | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-1A5 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-1B4 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-1B5 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-1C24 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-1C25 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-1C25-K | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-1C4 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-1C5 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-2A4 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-2A5 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-2C24 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-2C25 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-3A4 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-3A5 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 10A 250V | RFQ >> | |
| V-10-3C24 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 10A 250V | RFQ >> | |
![]() |
V-10-3C24-T | Omron | MINIATURE BASIC SWITCH | RFQ >> |
| V-10-3C25 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 10A 250V | RFQ >> | |
![]() |
V-10-6C5 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 10A 250V | RFQ >> |
![]() |
V-10-7A5 | Omron | SWITCH BASIC 10A SLD PIN PLUNGER | RFQ >> |
![]() |
V-100 | 3M | 3M SUPPLIED AIR RESPIRATOR V | RFQ >> |
| V-1000 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-1001 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-1002 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-1003 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-1004 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-1005 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-1006 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-1007 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-1008 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-1009 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-100SR | 3M | VORTEX COOLING ASSEMBLY V-100SR | RFQ >> | |
| V-101-1A4 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-101-1A5 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-101-1C24 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-101-1C25 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-1010 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-1011 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> | |
| V-102-1A4 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
![]() |
V-102-1A4-T | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> |
| V-102-1A5 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-102-1C24 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-102-1C25 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
| V-102-1C4 | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> | |
![]() |
V-102-1E4-K | Omron | SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V | RFQ >> |
| V-102-3A4 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 10A 250V | RFQ >> | |
| V-102-3A5 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 10A 250V | RFQ >> | |
| V-102-3C25 | Omron | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 10A 250V | RFQ >> | |
| V-1024 | Essentra Components | CBL CLIP U-TYPE BLACK FASTENER | RFQ >> |







