Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UF08B100 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UF08B100 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UF08B100
| Part No | UF08B100 |
|---|---|
| Manufacturer | Cynergy3 |
| Description | SENSOR FLOW 0.1-8LPM MALE 3/8" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Switch Function/Rating: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Flow Sensor ±0.1 ~ 8 LPM Male, 3/8", 0.375" (9.525mm) NPT Plastic |
| Port Size: | Male, 3/8", 0.375" (9.525mm) NPT |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Body: | Plastic |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Sensing Range: | ±0.1 ~ 8 LPM |
| Other Names: | 725-1427 UF08B100-ND |
| Flow Sensor Type: | Liquid |
| Voltage - Input: | 8 V ~ 24 V |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply UF08B100 , send us a request quote to request UF08B100 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UF08B100.The price and lead time for UF08B100 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UF08B100.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





