Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U6808B-MFPY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U6808B-MFPY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
U6808B-MFPY
| Part No | U6808B-MFPY |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC FAILSAFE W/RELAY DRVR 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Automotive |
|---|---|
| Package / Case: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Base Part Number: | U6808B |
| Current - Supply: | 15mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Automotive PMIC |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply U6808B-MFPY , send us a request quote to request U6808B-MFPY pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U6808B-MFPY.The price and lead time for U6808B-MFPY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part U6808B-MFPY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





