Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TWCP-78-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TWCP-78-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TWCP-78-1
| Part No | TWCP-78-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | CABLE TWINAXIAL PLENUM 500' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 500.0' (152.40m) |
|---|---|
| Shield Type: | Braid |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Jacket Color: | Blue |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Dielectric Diameter: | 0.041" (1.04mm) |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.150" (3.81mm) |
| Usage: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | 125°C |
| Shield Coverage: | 97% |
| Shield Material: | - |
| Dielectric Material: | - |
| Detailed Description: | Twinaxial - Plenum Cable 500.0' (152.40m) 78 Ohms |
| Conductor Material: | - |
| Conductor Strand: | - |
| Jacket (Insulation) Material: | - |
| Series: | - |
| Cable Type: | Twinaxial - Plenum |
| Other Names: | TWCP-78-1/500 |
| Wire Gauge: | - |
| Impedance: | 78 Ohms |
| Cable Group: | - |
Introduce
We can supply TWCP-78-1 , send us a request quote to request TWCP-78-1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TWCP-78-1.The price and lead time for TWCP-78-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TWCP-78-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





