Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TS4431ILT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TS4431ILT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TS4431ILT
| Part No | TS4431ILT |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC VREF SHUNT 1.224V SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC ±1% 20mA SOT-23-5 |
| Current - Cathode: | 350µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.224V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 32 Weeks |
| Temperature Coefficient: | 100ppm/°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Base Part Number: | TS4431 |
| Current - Supply: | - |
| Other Names: | 497-5198-2 TS4431ILT-ND |
| Current - Output: | 20mA |
| Voltage - Input: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type: | Fixed |
Introduce
We can supply TS4431ILT , send us a request quote to request TS4431ILT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TS4431ILT.The price and lead time for TS4431ILT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TS4431ILT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






