Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TEHCBS-12-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TEHCBS-12-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TEHCBS-12-01
| Part No | TEHCBS-12-01 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | BRD SPT EDGE HOLD SCREW MNT 3/4" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Support Hole Diameter: | 0.157" (3.99mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Screw Mount |
| Length - Overall: | 1.350" (34.30mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Board Support Edge Holding / Screw Mount Nylon 0.750" (19.05mm) 3/4" |
| Support Panel Thickness: | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Mounting Hole Diameter: | 0.118" (3.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | TEHCBS |
| Holding Type: | Edge Holding |
| Other Names: | 21137005 RPC5305 TEHCBS-12-01-ND TEHCBS1201 |
| Material: | Nylon |
| Features: | - |
| Between Board Height: | 0.750" (19.05mm) 3/4" |
| Mounting Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply TEHCBS-12-01 , send us a request quote to request TEHCBS-12-01 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TEHCBS-12-01.The price and lead time for TEHCBS-12-01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TEHCBS-12-01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





