Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TD62783APG,J,S with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TD62783APG,J,S with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TD62783APG,J,S
| Part No | TD62783APG,J,S |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | IC DRIVER DARL SOURCE 8CH 18-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 18-DIP |
| Data Rate: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 8/0 Driver 18-DIP |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Duplex: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | TD6278*A |
| Type: | Driver |
| Other Names: | TD62783APG TD62783APG(5,J,S) TD62783APG(5,J,S)-ND TD62783APG(5JS) TD62783APG(5JS)-ND TD62783APG(O,J,S) TD62783APG(O,J,S)-ND TD62783APG(OJS) TD62783APG(OJS)-ND TD62783APG-ND TD62783APG5JS TD62783APG5JS-ND TD62783APGJS TD62783APGOJS |
| Protocol: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 8/0 |
Introduce
We can supply TD62783APG,J,S , send us a request quote to request TD62783APG,J,S pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TD62783APG,J,S.The price and lead time for TD62783APG,J,S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TD62783APG,J,S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





