Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TC9400EOD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TC9400EOD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TC9400EOD
| Part No | TC9400EOD |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC V-FREQ/FREQ-V CONV 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Full Scale: | ±40ppm/°C |
|---|---|
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Linearity: | ±0.05% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Volt to Frequency and Frequency to Volt Converter IC 100kHz ±0.05% 14-SOIC |
| Frequency - Max: | 100kHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Type: | Volt to Frequency and Frequency to Volt |
Introduce
We can supply TC9400EOD , send us a request quote to request TC9400EOD pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TC9400EOD.The price and lead time for TC9400EOD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TC9400EOD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





