Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STM708RM6F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STM708RM6F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
STM708RM6F
| Part No | STM708RM6F |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | SUPERVISOR 3V WATCHDOG 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 140 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-SOIC |
| Voltage - Threshold: | 2.63V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 38 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Series: | - |
| Base Part Number: | STM708 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Other Names: | 497-3842-2 |
| Reset: | Active High/Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply STM708RM6F , send us a request quote to request STM708RM6F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STM708RM6F.The price and lead time for STM708RM6F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part STM708RM6F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





