Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STM706DS6E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STM706DS6E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
STM706DS6E
| Part No | STM706DS6E |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC SUPERVISOR 5V 4.38V 8-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | 140 ms Minimum |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 8-TSSOP |
| Voltage - Threshold: | 4.38V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Series: | - |
| Base Part Number: | STM706 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply STM706DS6E , send us a request quote to request STM706DS6E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STM706DS6E.The price and lead time for STM706DS6E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part STM706DS6E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





