Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STM6600DA55DM6F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STM6600DA55DM6F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
STM6600DA55DM6F
| Part No | STM6600DA55DM6F |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC SUPERVISOR 2.5V 12TDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 12-WFDFN |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 12-TDFN (2x3) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Reset Timeout: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 12-TDFN (2x3) |
| Voltage - Threshold: | 2.5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 38 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Series: | Smart Reset™ |
| Base Part Number: | STM6600 |
| Type: | Smart ON/OFF Controller |
| Other Names: | 497-10551-2 |
| Reset: | Active Low |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply STM6600DA55DM6F , send us a request quote to request STM6600DA55DM6F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STM6600DA55DM6F.The price and lead time for STM6600DA55DM6F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part STM6600DA55DM6F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






