Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPX385AM-L-5-0/TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SPX385AM-L-5-0/TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SPX385AM-L-5-0/TR
| Part No | SPX385AM-L-5-0/TR |
|---|---|
| Manufacturer | Exar Corporation |
| Description | IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | - |
| Reference Type: | Shunt |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Shunt Voltage Reference IC ±1% 20mA SOT-23-3 |
| Current - Cathode: | 50µA |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | 50ppm/°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | 120µVrms |
| Current - Supply: | - |
| Current - Output: | 20mA |
| Voltage - Input: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type: | Fixed |
Introduce
We can supply SPX385AM-L-5-0/TR , send us a request quote to request SPX385AM-L-5-0/TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPX385AM-L-5-0/TR.The price and lead time for SPX385AM-L-5-0/TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SPX385AM-L-5-0/TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





