Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SKY14151-350LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SKY14151-350LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SKY14151-350LF
| Part No | SKY14151-350LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | IC SP4T 100MHZ-2.5GHZ 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Isolation: | 23dB |
|---|---|
| Package / Case: | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| P1dB: | - |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (3x3) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 0.5dB |
| Detailed Description: | RF Switch IC Cellular, GSM, EDGE, WCDMA SP4T 2.5GHz 50 Ohm 16-QFN (3x3) |
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 3 V |
| Topology: | Reflective |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Frequency Range: | 20MHz ~ 2.5GHz |
| IIP3: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Test Frequency: | 2.1GHz |
| Series: | - |
| Other Names: | 863-1181-1 |
| RF Type: | Cellular, GSM, EDGE, WCDMA |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Circuit: | SP4T |
Introduce
We can supply SKY14151-350LF , send us a request quote to request SKY14151-350LF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SKY14151-350LF.The price and lead time for SKY14151-350LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SKY14151-350LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






